تفاوتهای پرایمر، کانسیلر و کرم آرایشی

تفاوتهای پرایمر، کانسیلر و کرم آرایشی


پرایمر

فونداسیون (کرم پودر یا کرم آرایشی)

انواع کرم پودر از نظر غلظت دانه های رنگی

شکل 1 گریم سه بعدی در اصفهان | اثر پرایمر

شکل 2 گریم صورت | اعمال کرم پودر روی پوست

 

گریم سه بعدی در اصفهان | تفاوتهای پرایمر، کانسیلر و کرم آرایشی

گریم صورت بدون پرایمر، کانسیلر و کرم آرایشی تکمیل نمی شود. بنظر من این سه مورد حیاتی ترین قسمت آرایش است؛ بهترین چیزی که در عرصه ی آرایشی برای زنان اتفاق افتاده است؛ اما تفاوت این سه چیست؟ در یک کلام، پرایمر زیرسازی لازم را انجام میدهد؛ کرم آرایشی یا کرم پودر (بنام فونداسیون هم شناخته می شود) صورت را یکدست می کند؛ و کانسیلر عیب ها را میپوشاند و آرایش را تکمیل می کند. آرایشگاه مدیس انواع اعمال حرفه ای میکاپ از جمله گریم سه بعدی در اصفهان را انجام میدهد. حال بیایید به شکل تخصصی تر بررسی کنیم:

پرایمر

پرایمر در انواع مختلفی در بازار موجود است. برخی پرایمر ها مخصوص نقاط خاصی از صورت مانند گونه، زیر چشم و … هستند. برخی از پرایمر ها نیز برای کل صورت کاربرد دارند. شرکت های آرایشی در محصولات خود ترکیبی از پرایمر و کرم آرایشی می زنند؛ تا شما در یک محصول هردو را باهم داشته باشید. همانطور که گفته شد، پرایمر در حکم یک مرطوب کننده، کار زیرسازی آرایش را انجام میدهند؛ و در هرشرایطی زیر لایه اصلی آرایش، پوست را مرطوب نگه میدارد. در انواع گریم ها از جمله گریم سه بعدی صورت، پرایمر حیاتی است.

پرایمر ها عموما ترکیبی از آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین A، C و E هستند. این ویتامین ها به سلامت پوست کمک می کنند. همچنین موادی مانند عصاره انگور یا چای سبز و … به حفظ رطوبت پوست کمک می کنند. در انتخاب پرایمر خوب دقت کنید؛ چرا که اگر خشت اول را کج بنهید، دیوار تا ثریا کج بنا خواهد شد! تغییرات صورت پس از اعمال پرایمر را در شکل 1 مشاهده می کنید.

هدف اعمال پرایمر روی پوست، یکدست ساختن آن برای انجام مراحل بعدی می باشد. مواد بکار برده شده در پرایمر ها میتواند متفاوت باشد. برای مثال پرایمر های معدنی شامل موادی مثل میکا و سیلیس هستند. برخی پرایمر ها نیز رنگی هستند؛ و میتوانند تناژ پوست طبیعی شما را تیره یا روشن کنند. انجام گریم سه بعدی در اصفهان و سایر اعمال میکاپ و شینیون در آرایشگاه مدیس.

گریم سه بعدی در اصفهان | اثر پرایمر

شکل 1 گریم سه بعدی در اصفهان | اثر پرایمر

فونداسیون (کرم پودر یا کرم آرایشی)

ما ایرانی ها معمولا فونداسیون را با نام کرم پودر یا کرم آرایشی می شناسیم. کرم پودر از اصلی ترین وسایل گریم صورت است. فونداسیون نیز در رنگ ها و غلظت های متفاوت در بازار موجود است. هدف اصلی از اعمال کرم پودر روی پوست، ایجاد یک لایه پوشاننده؛ و از بین بردن ضعف هایی مانند جای جوش و… می باشد. همچنین کر م پودر می تواند یک الی دو درجه و یا حتی بیشتر درجه رنگ پوست شما را تغییر دهد؛ تیره تر یا روشن تر، هرکدام که بخواهید.

اگر شما نمیخواهید که رنگ پوستتان با زدن کرم پودر عوض شود؛ قبل از خرید باید مقداری از آن را روی پوست تست کنید. سعی کنید بدون هیچ آرایشی به خرید وسایل آرایشی بروید! در این صورت تستر های کرم، رژ لب و … را مستقیما روی پوشت اعمال کنید! پس اگر بتوایند تستر کرم را مستقیما روی پوست صورت خود بزنید، امکان بروز هرگونه اشتباه را از بین میبرید. دلیل تاکید من این است که رنگ پوست قسمت های مختلف بدن ممکن است باهم متفاوت باشند. لذا با اعمال تستر روی پوست دست، کرمی را انتخاب می کنید که به رنگ پوست دستتان می آید؛ و ممکن است برای پوست صورتتان تیره یا روشن باشد! آرایشگاه مدیس انواع اعمال زیبایی مو و صورت از جمله گریم سه بعدی در اصفهان را برای شما مشتریان عزیز انجام خواهد داد.

برندهای معروف وسایل آرایشی، کرم پودر را؛ در انواع طیف رنگی از کاملا روشن تا کاملا تیره، تولید و روانه بازار می کنند. جالب است بدانید که سلبریتی ها نیز دست بکار شده اند؛ و برند هایی با نام خودشان ثبت کرده اند و به تولید لوازم آرایشی مشغول شده اند!

کرم پودر ها علاوه بر رنگ، در غلظت نیز باهم متفاوتند. بیایید این مورد را بررسی کنیم:

انواع کرم پودر بکار رفته در گریم صورت از نظر غلظت دانه های رنگی

کرم پودر خیلی سبک

این نوع کرم پودر شفاف است و دانه های رنگی آن کم اند.

کرم پودر سبک

غلظت دانه های رنگی آن از نوع قبلی بیشتر است؛ بطوری که پس از اعمال ردی از آن روی پوست باقی می ماند.

کرم پودر متوسط

غلظت این نوع کرم پودر به اندازه ای است که عیوب نچندان مشخص و بارز صورت را بپوشاند.

کرم پودر غلیظ

این نوع کرم پودر کاملا غلیظ است و قدرت پوشانندگی زیادی دارد. در حقیقت انگار یک لایه پوستی جدید برای شما میسازد!

کرم پودر را مانند شکل 2 با برس، اسفنج، انواع پد و حتی با دست میتوانید روی پوست بمالید. جدیدترین نوع کرم پودر، کرم های اسپری مانند اند که بجای مالیدن؛ روی پوست اسپری می شوند و شما باید آن را پخش کنید. امروزه استفاده از انوع در کارهای حرفه ای تر مانند گریم تخصصی عروس، باب شده است.

گریم صورت | اعمال کرم پودر روی پوست

شکل 2 گریم صورت | اعمال کرم پودر روی پوست

در مطلب بعدی توضیحاتی درباره کانسیلر میدهیم و تفاوت های اصلی این 3 مورد را بررسی میکنیم! گریم سه بعدی دراصفهان در آرایشگاه مدیس.

میکاپ

استفاده از پرایمر در آرایشانواع کرم آرایشیتفاوت پرایمر و کانسیلرتفاوت پرایمر و کرم آرایشیتفاوت کانسیلر و کرم آرایشیگریم تخصصی عروسگریم تخصصی عروس در اصفهانگریم سه بعدی صورتگریم سه بعدی صورت در اصفهانگریم سه بعدی عروسگریم صورتگریم عروس در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *